Zaznacz stronę
dzielenie się wiedzą, rozmowa, otwarte przyznanie się do wiedzy lub niewiedzy

Dzielenie się wiedzą na konferencji? A takie zjawisko jest możliwe?

W styczniu 2015 r. odbył się ZLOT Latającej Szkoły – coś co na ogół nazywa się konferencją, a w rzeczywistości to wydarzenie znalazło się na przeciwległym biegunie znaczeń. ZLOT zgromadził ok. 200 kobiet z całej Polski – już działających przedsiębiorczyń, ale też kobiet szukających odwagi do „bycia na swoim”. To było spotkanie, inspiracyjny przepływ know-how, dobra aura wokół idei przedsiębiorczości i dzielenia się doświadczeniem. Możliwość pytania, poznania.

Dlaczego o tym piszę? Bo w styczniu 2015 r. stanęłam na „ZLOTOWEJ” scenie i przedstawiłam uczestniczkom ZLOTU autorski wybór 10 narzędzi, które warto znać, gdyż mogą sprawić, że nasze biznesy prowadzi się odrobinę szybciej, ładniej, mądrzej.

Wtedy poprosiłam kobiety, aby za każdym razem, gdy pada nazwa narzędzia, o którym opowiadam, podniosły do góry zieloną karteczkę – jeśli znają i używają, a białą – jeśli to dla nich nowość. To był mój sposób na ciągły i aktywny kontakt z 200-osobową publicznością. Dzięki temu dowiadywałam się już w trakcie wystąpienia, że między mną, a słuchaczkami odbywa się żywy transfer wiedzy – białych karteczek przybywało z każdym „opowiadanym” przez mnie narzędziem. Tak, dla mnie była to rozmowa – w wizualnej wręcz formie.

Webinar to też rozmowa. To nie występ, to nie jednotorowy przekaz. To dialog.

W listopadzie wspominałam te (OD)ZLOTOWE chwile i stwierdziłam, że zorganizowanie otwartego webinarium, w którym przedstawię autorski wybór prostych, bezpłatnych, użytecznych i fajnych narzędzi to świetny pomysł. Jak wiadomo dobre pomysły chodzą parami, więc zaprosiłam do współpracy duet Present Simple (Agata Warywoda i Dorota Woźnica), bo należymy do tego samego grona ludzi, wyznających pewną rewolucyjną ideę: dziel się wiedzą, mnóż pomysły. Na styczniowym ZLOCIE padły znamienne słowa wypowiedziane przez Agatę Dutkowską: „świat jest głodny ludzi, którzy chcą się dzielić wiedzą”. Dzielimy się więc.

Obejrzyj nagranie webinarium „10 narzędzi – prostych, fajnych, bezpłatnych, użytecznych”. Autorskiego wyboru narzędzi dokonałyśmy my:
Dorota Kostowska z www.dorotakostowska.pl – zajmuję się organizacją webinarów, wspieram firmy, organizacje i instytucje we wdrażaniu tej formy uczenia się, popularyzuję wiedzę na temat webinarów internetowych.
Present Simple z www.presentsimple.pl – duet Agata Warywoda i Dorota Woźnica, autorki bloga, na którym dzielą się swoim bogatym doświadczeniem w zakresie promocji i komunikacji.
Nasze spotkanie było moderowane przez Olgę Ślifirską.
Webinar zgromadził 232 osoby z Polski i innych części globu, które dyskutowały, pytały, dzieliły się wiedzą, podpowiadały sobie – razem stworzyliśmy na moment społeczność uczącą się! Dziękujemy!

Czas trwania: 67 minut
0:00 – 4:34 – wstęp
4:34 – 10:07 – inspirująca historia
10:07 – 19:25 – smartfon i co z tego wynika (#1)
19:26 – 22:30 – planowanie (#2)
22:30 – 26:30 – grafika w mediach społecznościowych
i w Internecie (#3)
26:30 – 29:15 – o zrzutach ekranu i screencastingu (#4)
29:15 – 32:10 – inforgafiki (#5)
32:10 – 38:30 – obrazy ze słów (#6)
38:30 – 44:38 – zdjęcia w/z sieci (#7)
44:38 – 51:17 – zdjęcia – co jeszcze? (#8)
51:17 – 57:05 – video z animacją (#9)
57:06 – 01:03:00 – kieszeń online (#10)
01:03:00 – 01:07:00 – podsumowanie

Doroto, z wielką przyjemnością po raz kolejny wzięłam udział w Twoim webinarium. Dziękuję za konkret, ale i lekkość oraz morze inspiracji.

Ewa Tyralik

No i uwierzyłem w Miłość od pierwszego wejrzenia! Dzięki dziewczyny! Jesteście super! I do następnego razu w przestrzeni Internetu, nie da się Was nie lubić! Webinar naprawdę był świetnie przeprowadzony. Dziękuję za ten cenny czas, który poświęciliście dla Nas.

Łukasz Sitko

Centrum Bezpłatnych Szkoleń Online

Dziewczyny, jeszcze raz dzięki, była moc 🙂 Mój 9-letni syn obejrzał z zaciekawieniem CAŁOŚĆ, a oglądał na osobnym kompie, bez mamy z boku. Utrzymanie uwagi 9-latka przez ponad godzinę na twardej merytoryce – SZACUN! O 21 przybiegł karnie spytać, czy może obejrzeć do końca (bo normalnie 21 to godzina, o której na sztywno ma być w łóżku). Zatem dzięki za zainspirowanie mamy oraz za wdrażanie syna w zasady kształcenia ustawicznego 🙂

Marta Kostecka

Sieć innowatorów LABiB

A Ty? Którą kartkę podnosisz teraz do góry? Białą czy zieloną? Daj znać 🙂

MATERIAŁY DODATKOWE:
Pobierz zapis inspiracji, które pojawiły się na czacie podczas naszego webinarium – to nasze wspólne dzieło, wykonane przez 232 osoby i 4 ekspertki.
Pobierz infografikę podsumowującą webinar “10 narzędzi”.

A na Facebooku szukaj pierwszych efektów wpisując w wyszukiwarkę #10narzędzi

Jeśli stworzysz po raz pierwszy coś po obejrzeniu naszego wirtualnego spotkania, pochwal się i oznacz swój wpis właśnie tym hasztagiem: #10narzędzi

Do zobaczenia!

infografika o 10 przydatnych narzędziach internetowych o których mówiłyśmy podczas webinaru