Zaznacz stronę
dzielenie się wiedzą, rozmowa, otwarte przyznanie się do wiedzy lub niewiedzy

Wierzę, że trochę dystansu, poczucie humoru i parę prostych sztuczek pozwala odkryć na nowo siłę rysunku i przekonać się do myślenia wizualnego.

Mam na myśli dorosłych, szczególnie tych, którzy twierdzą, że nie umieją rysować. To właśnie dla nich zrealizowałam webinarium „Odważni w rysowaniu”. Przez wiele lat pracowałam projektowo i to się już chyba nigdy nie skończy, bo nadal tak pracuję – a to oznacza w moim przypadku wielowątkowość, wielozadaniowość i konieczność sprawnej komunikacji z zespołem, w duecie, na odległość. Rysunkowy przełom w moim życiu zawodowym nastąpił, gdy nadzorowałam rozwój internetowego systemu do zarządzania rekrutacją do programów szkoleniowych, grantowych i certyfikacji. Pewnego dnia po prostu narysowałam to, o co mi chodzi i wysłałam do zespołu informatyków zamiast długaśnego opisu. I to był strzał w dziesiątkę. A ile czasu zaoszczędziliśmy! A to był tylko szkic.

Obejrzyj nagranie webinarium „Odważni w rysowaniu – jak używać rysunku by lepiej się komunikować?”.

Mam szczerą nadzieję, że pokonasz swojego wewnętrznego krytyka jednym hasłem: CZYTELNIE, A NIE ŁADNIE.

Webinarium zrealizowałam – jak zwykle – w super składzie:
ja 🙂 czyli Dorota Kostowska z www.dorotakostowska.pl – zajmuję się organizacją webinarów, wspieram firmy, organizacje i instytucje we wdrażaniu tej formy uczenia się, jestem także facylitatorką graficzną i graphic recorderką.
Magda Arażny z www.magdarysuje.pl – przygotowała dla nas mini-tutorial o tym jak ująć słowa w eleganckie ramki
Nasze spotkanie było moderowane przez najweselszą moderatorkę webinariów Olgę Ślifirską z www.webinaria24.pl

Czas trwania webinarium: 91 minut
0:00 – 13:00 – Wesoły wstęp – ćwiczymy się w odwadze
13:00 – 23:30 – Sposób na wewnętrznego krytyka
23:30 – 1:01:20 – Jak zacząć?
1:01:20 – 1:16:30 – Po co rysować?
1:16:30 – 1:31:00 – Facylitacja graficzna i graphic recording

Webinarium zostało przeprowadzone przez Stowarzyszenie BORIS w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy.
Więcej informacji na temat SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo.

Moje pierwsze webinarium. Uczę się przełamać wstyd przed publicznym rysowaniem i wykorzystywać rysunek do komunikacji, myślenia, przedstawiania i współpracy w grupie.

Iwona

uczestniczka webinarium

Dziękuję za świetne webinarium! Oglądałam z 8-letnią córką. Bardzo nam się podobało!

Este

uczestniczka webinarium

Zdjęcie od Iwony – widać jak intensywnie przełamywała lęk przed rysowaniem – brawo! A na ekranie roześmiane: Olga i ja oraz szalony wspólny rysunek wszystkich osób uczestniczących w webinarium.

infografika o 10 przydatnych narzędziach internetowych o których mówiłyśmy podczas webinaru

Aby pokazać, że wiemy bardzo dużo o rysowaniu, na moich szkoleniach i webinariach robię ćwiczenie o kocie, lisie i wiewiórze. Efektem jest rysunkowy komiks. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie pokazuję jak się to rysuje!

W trakcie webinarium zawsze dzielę się wartościowymi linkami. Znalezione, wyselekcjonowane, warte uwagi – sprawdźcie sami.

A na Facebooku szukaj pierwszych efektów wpisując w wyszukiwarkę #odważniwrysowaniu

 

I jak? Odważysz się?

Zajrzyj do innych wpisów – klik…